Dokuczliwe bóle stawów a toczeń

Od zeszłego roku dokuczają mi bóle stawów. Na początku bolały mnie stawy stóp, później nadgarstki i stawy palców u rąk. Teraz bolą tez plecy.Ból ma charakter wędrujący, stawy nie puchną.Drętwieją mi palce(kciuk, wskazujący i środkowy) w prawej dłoni juz od wielu lat, teraz mam na stałe drętwa lewą łydkę. Badania, takie jak ob, crp, rf są w normie, lekarze nie wiedzą co mi jest.Czy to moze być toczeń? Gdzie szukać pomocy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane chorobą układową. Koniczne jest kontynuowanie diagnostyki. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.