Dokuczliwe zaparcia, problem z oddawaniem stolca

Witam Od miesiąca miewam dokuczliwe zaparcia. Równolegle z nimi pojawił się ból kości ogonowej, nasilający się głównie podczas siedzenia. Podczas próby oddania stolca odczuwam \"opór\" w jej okolicy. Sam stolec jest zdeformowany, taśmowaty. Często występuje również pulsujący ból z lewej strony brzucha. Dodam, że z uwagi na pracę prowadzę siedzący tryb życia. Czy to może być przyczyną? Nie mam problemów z otyłością.

Takie zmiany jak zaparcia i zmiana wielkości - średnicy stolca wymagają pójścia do lekarza internisty, który skieruje na badania. Siedzący tryb życia wpływa na prace jelit ale nie nagle. Powinien Pan poddać się badaniom ,aby wykluczyć poważne choroby takie jak np. nowotwór jelita grubego i ustalić przyczynę.