Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe metody radzenia sobie z naderwanym stawem skokowym

Jakie stosować ćwiczenia domową metodą po skręceniu i naderwaniu stawu skokowego 2 tygodnie miałam nogę w szynie a 3 tygodnie gips nie chodziłam w tym czasie teraz chodząc noga mi puchnie i boli
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam serdecznie
Proponuje trochę nietypowe, ale bardzo skuteczne ćwiczenia wzmacniające stawy skokowe. Zaletą tych ćwiczeń jest również to, że można je wykonywać w każdych miejscu i nie wymagają specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń.
Zaczynamy od ćwiczeń palców i śródstopia, które także stanowią o sile i sprawności stawów skokowych. Siadamy na krześle, a przed sobą na ziemi kładziemy takie przedmioty jak: chusteczka lub mały ręcznik, ołówek lub długopis, mała piłka kauczukowa, skrawki papieru, gąbka, piłka siatkowa. Chwytamy je palcami jednej nogi i unosimy do góry, tak samo ćwiczymy drugą nogę. Powtarzamy wszystko 3-5 razy.Następnie wstajemy i wykonujemy 10 kroków wysoko na palcach do przodu. Obrót i wracamy 10 kroków na piętach. Kolejny obrót i 10 kroków na zewnętrznej części stopy. Powrót na wewnętrznych częściach stopy. Powtarzamy w 5 seriach w tej samej kolejności.Na koniec ćwiczenie wzmacniająco-hartujące stawy skokowe. Przygotowujemy sobie dwa duże wiadra plastikowe. Do jednego wlewamy gorącej wody, a do drugiego lodowatą wodę (można dodać kostki lodu). Wchodzimy jedna nogą do zimnej wody, a drugą do goręcej wody i zmieniamy tak długo jak nie poczujemy różnicy w temperaturze w obu wiadrach. To wspaniałe ćwiczenie całego układu naczyniowego naszych stóp.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy