Przesuwanie się stawów skokowych u dziecka a możliwe przyczyny

Witam. Mamy z żoną prawie 2-letniego synka. Ostatnio zauważyliśmy, że przy chodzeniu jego stawy skokowe tak jakby przesuwają się do środka, przez co dolna część stopy od pięty w kierunku przodu stopy odstaje na zewnątrz. Patrząc z góry po zewnętrznej części stopy przy piętach tworzy się tak jakby wybrzuszenie. Ciężko to opisać, może tak, piszczel, staw skokowy i pięta nie są w linii prostej, nie tworzą tak jakby jednej płaszczyzny. Synek dużo biegał po domu bez butów, czy to od tego? Kamil

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety bez obejrzenia dziecka, ciężko stwierdzić co to za przydpadłość. Radziłabym pójść z dzieckiem do pediatry, który obejrzy dziecko i ewentualnie skieruje do ortopedy.
Pozdrawiam