Doszło do pieszczot, czy mogłam zajść w ciążę?

Wzięłam tabletkę o godzinę za późno po siedmiodniowej przerwie. Wieczorem pieściłam się z chłopakiem, ale nie kochaliśmy się, ale boję się, że przy tych pieszczotach mogłam zajść w ciążę. Czy to jest możliwe? W sumie to tylko godzina, a można spóźnić się do 12 godzin i po drugie nie było stosunku więc powinnam się martwić czy raczej przesadzam?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli nie doszło do stosunku oraz nie było możliwości przeniesienia spermy do dróg rodnych nie ma możliwości zajścia w ciążę.

Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej do 12h nie obniża skuteczności działania leku. Ryzyko ciąży w Pani przypadku jest znikome.

Pozdrawiam.