Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bakterie Enterococcus faecalis w wyniku badania a przepisanie przez urologa nitrofurantoiny

U mojej 19 letniej córki wykryto bakterie Enterococcus faecalis. Zrobiono antybiogram i wyszło wrażliwy na-ampicylina i nitrofurantoina.Dwa miesiące temu córka leżała w szpitalu z objawami neutropenii jatrogennej po podaniu przez urologa-nolicinu, furaginu i ciprinolu co 4 godz. Obecnie jest pod opieką hematologa.Dzisiaj zapisał nitrofurantoinę.Nigdzie nie idzie kupić.Podobno wycofano z obrotu.Co robić?Do kogo się udać?Co robić?Proszę o radę i pomoc.Z chorobą szpiku zostałyśmy teraz same.Czy mogę żądać odszkodowania od tamtego urologa?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Jeśli neutropenia nadal się utrzymuje konieczne jest leczenie zakażenia układu moczowego. Ponieważ bakteria jest również wrażliwa na ampicylinę (wynik antybiogramu) to można podać ją zamiast niedostępnej nitrofurantoiny. Jednak  ampicylina jest dostępna tylko w postaci dożylnej (konieczność podawania w szpitalu). 

Co do odszokodowania proszę szukać porady u prawnika mającego doświadczenie w tego typu sprawach. Trudno powiedzieć aby urolog popełnił błąd. Leki, które podał są uznane za bezpieczne a tak ciężkie powikłania zdarzają się bardzo rzadko - nie dało się tego przewidzieć. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy