Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drętwienie, kołatanie serca, zimne poty i złe samopoczucie - czy to skutki uboczne stosowania antykoncepcji?

Od 3 miesiecy bralam tabletki antykoncepcyjne micro21 od 3 opakowania zaczelam czuc sie zle (dretwienie kolatanie serca zimne poty zle samopoczucie) przy 4 opakowaniu bylo tylko gorzej(popekane naczynka drgawki itp) z obawy o zdrowie bylam u internisty i u ginekologa mialam robione badania krwii wyszly dobrze. internista dal mi leki na spowolnienie cisnienia i uszczelnienie naczyn krwionosnych. Ginekolog kazal mi odstawic calkowicie tabletki (moja druga proba z antykoncepcja w taki sposob sie konczy) musialam dokonczyc blister zeby nic sie gorzej nie rozregulowalo. 3 ostatnie tabletki brakowaly do konca i zaczelam odczuwac dusznosci (nie bardzo silne) ale od czasu do czasu musze lapac glebszy oddech z trudnoscia. odstawilam tabletki, dostalam okres w terminie, 3 dzien od odstawienia i nadal mam taki plytki oddech czasami. Boje sie ze to jakies powiklania. Czy to mozliwe skoro bylam u 2 lekarzy a badania krwii byly w porzadku? Ile musze czekac na "odpuszczenie" hormonow z organizmu ? czy wtedy dusznosci/plytki oddech zniknal? dodam ze mialam tez wiele stresow ostatnio wiec nie wiem czy to wszystko sie nie zlozylo na te dusznosci.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy