Czy złe samopoczucie może być skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji?

Witam, od jakiegoś czasu mam kłopoty z samopoczuciem, co negatywnie wpływa na moje życie codzienne. Zauważyłam, że jestem bardziej nerwowa, często, a zdarza się, że nawet codziennie miewam migrenowe bóle głowy, mam więcej wypryskow na twarzy, a przede wszystkim jestem strasznie placzliwa i to bez większego powodu. Czuję, że mój stan psychiczny jest coraz gorszy, mimo że moje życie jest dobre właściwie w każdym calu i nie mam większych problemów. Wykonałam do tej pory kilka badań, ale każde wychodzi poprawne (m. In krew, tarczyca). Ostatnia rozmowa z mama, która przypomniała mi, jak kiedyś przyjeżdżam do domu i zarazalam wszystkich radością, uświadomiła mi, że to, co dzieje się ze mną, musiało mieć swój początek. Po analizie doszłam, że możliwe że zaczęło się to krótko po rozpoczęciu (niecały rok temu) przyjmowania antykoncepcji hormonalnej Nuvaring (wcześniej nie przyjmowałam żadnych hormonów). Czy jest możliwe, że są to skutki uboczne przyjmowania leku?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy