Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki uboczne antykoncepcji

Witam. Po raz pierwszy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Dostałam je głównie na wyregulowanie okresu. Mam wybrać dwa opakowania tych tabletek, wybrałam już pierwsze i teraz mam 7-dniową przerwę, jednak niepokoi mnie bardzo ostry ból jajników przy ich zażywaniu. Pojawia się on codziennie kilka razy, tak mam zawsze kilka dni przed miesiączą takie bóle, ale podczas stosowania tych tabletek są one dosłownie codziennie. Ja ten ból wytrzymam, tylko mam pytanie, czy ból ten nie oznacza, że coś jest nie tak. Do lekarza mam iść dopiero po wybraniu drugiego opakowania. Pozdrawiam Kamila

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Bóle brzucha mogą wynikać z wielu czynników. Z jednej strony, mogą stanowić działanie niepożądane w zasadzie każdego leku (w tym antykoncepcji hormonalnej), z drugiej, mogą wynikać np. z zapalenia przydatków. Dobrze byłoby, gdyby lekarz jednak Panią zbadał.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy