Drżenie rąk podczas jedzenia i picia

Witam, mam 22 lata i od prawie czterech lat trzęsą mi się dłonie jak coś pije, jem a nawet jak pisze, byłem u lekarza rodzinnego ale stwierdził że to jest na tle nerwowym nawet mnie nie zbadał nic, nie wiem co mam robić ponieważ będąc w restauracji nie potrafię nawet napić się kawy. Jestem osobą nie pijącą bardzo proszę o dobrą rade gdzie mam się udać albo co mam zrobić żeby to minęło.
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Drżenie rąk często ma podłoże nerwowe.
Może wynikać np. z lęku przed oceną, krytyką, ośmieszeniem. Osoba przezywająca lęk napina odruchowo mięśnie, co może objawiać się drżeniem. Dlatego też, jeśli chcesz pokonać drżenie rąk, musisz odwracać uwagę od swoich rąk i trenować relaksację- możesz w tym celu skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty.

Polecam Ci wątek poświęcony podobnemu problemowi:
http://portal.abczdrowie.pl/tagi/drzenie-rak-nerwica
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/klopotliwe-drzenie-rak-podczas-przynoszeni...

Z pozdrowieniami