Duodenitis chronica medii gradus

Witam. W 2005 zdiagnozowano u mnie celiakie: duodenitis chronica medii gradus, zanik kosmków 2st. W 2014 ponowna biopsja: duod.chronica++, widoczna ogniskowa hyperplazja krypt, brak morfol.cech zaniku kosmków. Mam sie obawiac tej ogniskowej hyperplazji krypt czy to normalne przy celiakii. Dziekuje. Michal

Nie ma powodów do obaw. Brak zaniku kosmków jelitowych świadczy o braku aktywnej formy celiakii. Zaś niewielki przerost ogniskowy krypt nie jest niebezpieczny i jest stanem normalnym w Pana przypadku.