Duszności, kołatanie serca i ucisk w klatce piersiowej po rozpoczęciu stosowania Kontracept

Od dwóch tygodni zażywam Kontracept. Od pierwszej tabletki mam problem z połykaniem - uczucie stawania w gardle, ucisku w klatce piersiowej, jakby duszenia, puste odbijanie, dyskomfort, czasem kołatanie serca. Pokarmy przyjmuję w miarę normalnie. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, zrobił ekg, stwierdził, że wszystko ok, że to na tle nerwowym, zapisał panzol, magnez. Czy nie zbagatelizował sprawy? Brałam kiedyś Diane bez takich problemów.

Aleksander Ropielewski

Najlepszym sposobem upewnienia się jest odstawienie kontraceptu i zastosowanie innego środka antykoncepcyjnego. Możliwe, że nie toleruje Pani któegoś ze skłądnikó pomocniczych kontraceptu.