Duszności, szybkie bicie serca i zimne poty

Witam serdecznie, Mam 26 lat, 163 cm wzrostu, 59 kg wagi, cierpię na duszności, bardzo szybkie bicie serca (czasem nie mogę nad tym zapanować), oblewa mnie pot mimo, że nie jestem otyła, wiecznie mi zimno, ale mimo to duszno, mam ból w mostku oraz pod lewą piersią, a także w plecach na wysokości klatki piersiowej, czasem drętwieją mi ręce (szczególnie lewa). Mam wrażenie jakbym nie mogła złapać oddechu. Mam napady lęku i stresuję się, bez powodu. Proszę o pomoc.

Witam,
Jeśli jeszcze Pani tego nie zrobiła, pomocna może być wizyta/-y u lekarza rodzinnego (być może skieruje do konkretnego specjalisty lub zleci wykonanie badań) by wykluczyć możliwe ewentualne somatyczne (fizyczne) przyczyny. Jeśli opisywane przez Panią objawy nie będą się wiązały z żadnym procesem chorobowym i okaże się, że z Pani organizmem wszystko jest dobrze, może to oznaczać, że objawy mają tło psychologiczne. W takim przypadku zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty oraz u lekarza psychiatry. Specjaliści prawdopodobnie po kilku wizytach na podstawie diagnozy wskażą Pani najbardziej odpowiednie metody leczenia Pani trudności. Po pomoc może się Pani zgłaszać na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego lub do prywatnych gabinetów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Jednak aby postawić dokładną diagnozę, najpierw należy wykluczyć czynniki fizyczne. W tym celu proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien skierować Panią na podstawowe badania. Proszę zadbać o to by przebadana została tarczyca oraz poziom magnezu.
Jeżeli wyniki będą prawidłowe, wtedy konieczna będzie konsultacja psychologiczna, bo objawy mogą, tak jak wspominałam, dotyczyć psychiki.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, objawy które pani opisuje wyglądają na objawy nerwicowe (lękowe). zachęcam do podjęcia konsultacji u psychologa - psychoterapeuty który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.