Duszności, wzdęcia, refluks żołądkowo-przełykowy i wrzody żołądka u 67-latka

Witam serdecznie mam na imię Grzegorz i mam 67lat.Proszę o pomoc. Stwierdzono u mnie owrzodzenie żołądka,refluks i mam wzdęcia.Do tego dochodzi niskie cisnienie przeważnie 70/50. Stosuję dietę biorę leki ale nic mi nie pomaga.Gdy złapie mnie atak czuję jak cos gorącego idzie z żołądka do gardła. Trace oddech nie mam czym oddychać.Czy to jest ten refluks?Co mam zrobić zeby te dusznosci i wzdęcia ustąpiły?Skoro dieta i leki nie pomagają.Proszę mi pomóc bo bardzo się męczę.Grzegorz.

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem refluksu. Jego leczenie jest długotrwałe i nie od razu przynosi oczekiwane rezultaty. Jeśli dotychczasowe leki nie przynoszą ulgi przez 2 tygodnie konieczne jest zwiększenie dawki przyjmowanego preparatu lub dołączenie drugiego leku, oczywiście pod kontrolą lekarza.