Duża niedowaga u 13-latka

witam mój syn ma 13lat 150 i waży 34kg dodam że bardzo dużo je różne produkty lubi salami zupy gołąbki i słodycze Robiłam mu ostatnio badania jest wszystko ok ale wszyscy pytają czy on coś je Dodam ze trochę gra w piłkę jak to chłopak ale nie jest zbyt za sportem lubi czytać Więc co jest. Jego 11siostra w ciągu 3miesięcy przytyła rozwija się Czy trzeba poczekać na jego rozkwit.....szkoda mi go bo idzie do gimnazjum a jest malutki i chudziutki. dziękuje za poradę
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
jeśli lekarz wykluczył wszelkie schorzenia, to najprawdopodobniej Pani syn je mimo wszystko zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania swojego organizmu. Należałoby spisywać na bieżąco przez przez 3 dni wszystko co zjada, w jakich godzinach, w jakich ilościach (g, miary domowe) itp., a następnie udać się do dietetyka, który podliczy kaloryczność diety, ilość białka itp. i określi czy jest ona prawidłowa.
Pozdrawiam,
Agnieszka Kopacz

Witam, wg siatek centylowych syn ma zarówno bardzo niską masę ciała jak i wzrost. Chłopcy rozwijają się nieco później niż dziewczęta, czasami wystarczy kilka miesięcy, aby stan ten uległ gwałtownej zmianie. Jeśli wyniki badań są w normie, lekarz nie zaleca żadnych praktyk, a dieta jest wartościowa, urozmaicona i odpowiednio kaloryczna syn powinien rozwijać się prawidłowo. Pozdrawiam.