Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, czyli skal używanych do oceny wagi i wzrostu u dzieci i nastolatków, Twoja waga znajduje się około 35 centyla, czyli jest jak najbardziej prawidłowa w stosunku do wieku. Jest również proporcjonalna w stosunku do wzrostu, który znajduje się około 20 centyla. Zdecydowanie nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu! Tym bardziej, że znajdujesz się w okresie wzrostu i dojrzewania, kiedy koniecznie musisz dostarczać swojemu organizmowi wszystkie składniki odżywcze, by prawidłowo się rozwijać.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy