Duża wrażliwość emocjonalna

Witam . Chciałabym poprosić o pomoc i spytac co robic i czy to nadwrażliwość czy nerwica lekka czy co.? ;) Strasznie jestem wrażłiwa .. ale to strasznie.. czasem moja wyobraźnie ponosi mnie i wyobrażam rzeczy których nie ma , czarne scenariusze tkz. Łzy w oczach wtedy , albo ktoś coś powie złego na mój temat lub mi kogos bliskiego to starszny płacz pokryjomy.. Często denerwuję się bez powodu .. Jestem osobą strasznie cichą i spokojna i moje nerwy są w środku .. Nie wiem co mam robić .?

Proszę skonsultować się z psychologiem- tłumienie emocji, a później niekontrolowane wybuchy, chwiejność emocjonalna, drażliwość mogą być objawem zaburzeń osobowości, nerwicy albo trudnego okresu w życiu, nasilonego stresu, braku wsparcia. Warto się zdiagnozować, później lekarz będzie mógł zaproponować odpowiednie leczenie- np psychoterapię.