Uczucie niepasowanie do otoczenia

witam.zauważam u siebie objawy jakiejś choroby ale nie chcę sobie niczego wmawiać więc je opiszę. od wczesnego dzieciństwa miałem poczucie że nie pasuję do tego świata, pochłaniałem się w swoich myślach i przeżyciach wewn. mam myślenie stereotypowe i ograniczone zainteresowania, chyba mam ambiwalencje, żeby zwrócić na siebie uwagę otoczenia do tej pory zachowuję się jak małe dziecko, pustka emocjonalna i wahania nastoju, wiem, że jestem dziwny ale nie czuje się chory i zdrowy co to może być?

Podobne zaburzenia i trudności mogą (ale nie muszą!) wskazywać na zaburzenia osobowości lub zaburzenia z kręgu autyzmu (np zespół Aspergera), musiałoby być jednak spełnionych wiele innych kryteriów. Żeby jednak podjąć się diagnostyki potrzebna byłaby konsultacja psychologiczna, dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem, który po wywiadzie i obserwacji będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować metody poradzenia sobie z trudnościami.