Czy to źle, że czytam książki przeznaczone dla terapeutów?

Czy to źle że czytam ksiazki przeznaczone dla terapeutów? Sama chodzę na terapię ale psychoterapią interesuje się od zawsze. I wlasnie-czy w ogóle taka osoba jak ja (podobno borderline) nadawałaby się do tego zawodu? Nurtuje mnie te pytanie..Czy jestem skreslona? Dodam że nie jestem bardzo zaburzona,a pomaganie to moje powołanie. Może to trochę dziwnie brzmi z ust.bordera ale tak jest :)

Moim zdaniem nie jest Pani skreślona. Ale żeby być skuteczną terapeutką i zmniejszyć ryzyko wypalenia (a jest ono bardzo wysokie u kogoś, dla kogo pomaganie to powołanie), musi Pani przejść najpierw przez swoją własną terapię, a jako terapeutka regularnie superwizować swoją pracę.

A poza tym myślę, że to świetny temat na rozmowę na Pani terapii :)

Pozdrawiam!

Witam. Nie znam Pani więc nie mam prawa tego osądzać, ale jak pani tak czuje "powołanie" i wie, że ma zaburzenia, to warto podjąć pracę nad sobą i samej poddać się psychoterapii (psychoanalizie bądź psychoterapii psychoanalitycznej).
Magdalena Brabec