Zachowanie 4-latka a podejrzenie Zespołu Aspergera

Syn 4 l czy to ZA? Poszedł do przedszk jako 4 latek. Jego kontakt z dziećmi jest ograniczony ale nie stroni od nich ma jednego kolegę z którym bawi sie super w domu,sami się sobą zajmują,występuje mnóstwo zabaw na niby,nie ma stereotypowych zachowan czy fiksacji jednym tematem,lubi wszystkie zabawy,brak wybiorczej diety ,nadwrażliwości motorycznie sprawny,nie reaguje wylacza sie lubi żarty jest radosny .Ale powtarza teksty Np z bajki zapytany o czym mówi zawsze powie ze powtarza o tej bajce.

Zespół Aspergera jest zespołem cech których natężenie może być większe lub mniejsze. Spełnienie jedno z kryteriów może budzić niepokój ale nie musi świadczyć o chorobie. Jeżeli chciałaby Pani upewnić się, czy Pani syn rozwija się prawidłowo - może Pani skorzystać z darmowych porad np. w poradni pedagogiczno-psychologicznej gdzie bada się również prawidłowy rozwój dziecka (pod kątem psychiki ale także np. motoryki).