Strach przed kontaktem z ludźmi u 25-latka

Witam. Mam na imie patryk 25lat. od paru lat mam wybuchy agresji dreczy mnie to strasznie, pracowalem w niemczech, spawając zarabialem bardzo dobre pieniadze z pracy zrezygnowałem z powodu tej agresji byle jaki zart, lub nawet głupie spojrzenie powodowały nerwy. Obecnie siedze w domu niechce wychodzic do ludzi ani isc do pracy poniewaz boje sie ze ludzie mnie zle ocenią, nie moge byc w grupie ludzi jestem taki cichy, nic nie mowie boje sie ze jak cos powiem to beda sie smiac,prosze o odpowiedz.

Warto skorzystać z pomocy psychologa. Przyjrzeć się temu, skąd bierze się drażliwość, lęk przed oceną, trudności w samoakceptacji a także kontroli zachowania. Zmiana jest możliwa. A co za tym idzie także poprawa jakości i komfortu życia, poprawa relacji i satysfakcji z życia.

Witam
Siedzenie w domu i unikanie kontaktów nie pomoże Panu rozwiązać problemu. proponowałabym skorzystać z pomocy psychologa, który zdiagnozuje przyczyny Pana agresywnych zachowań i zaproponuje właściwą pomoc.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam. Pisze Pan, że od kilku lat ma Pan problemy z agresją. Kiedy zaczęły się te reakcje, co mogło ją wywołać, czy jakieś konkretne wydarzenie? Jak ważne było to wydarzenie dla Pana? Agresja związana jest z niszczeniem, siebie i innych. Czy w Pana życiu wystąpiła taka sytuacja, w której czuł się bezradny? Długo wstrzymywana złość przeradza się w zachowania agresywne. O tym wszystkim warto porozmawiać z psychologiem. Zapewne korzystna byłaby psychoanaliza. Mógłby Pan wrócić wspomnieniami do dzieciństwa, gdyż najprawdopodobniej tam tkwią przyczyny Pana cierpienia. Czeka Pana ciężka i długotrwała praca nad własną osobowością. Na pewno warto. Powodzenia