Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strach przed komunikacją z ludźmi

Witam.Chciała bym się dowiedzieć czy można wyleczyć takie nie typowe zachowanie,ja od kilku lat jak zaczynam rozmawiać z ludźmi to wytrzeszczam oczy i się panicznie denerwuje Nich nie chce w pracy zemną rozmawiać i traktują mnie jak dziwoląga dlatego często zmieniam prace.Kiedyś byłam mila osoba i zachowywałam się normalnie ale parę lat temu gdzie cieszko było o prace a ja sama wychowalnym dzieci na wynajętym mieszkaniu zaczęłam panicznie bać się ze stracę prace i stres zaczol narastać.
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Założenia kampanii antynikotynowej

Kampanie antynikotynowe mają na celu dostarczenie informacji odnośnie wpływu palenia na osobę palącą oraz jej otoczenie. O przeszkodach stojących na drodze promowania zdrowej mody niepalenia, opowiada Jan Orgelbrand.

Opisane objawy najlepiej przepracować z psychologiem- wygląda na to, że trudności społeczne, lek społeczny jaki Pani przeżywa związany jest z lękiem przed oceną, a tym samym być może niskim poczuciem własnej wartości i pewności siebie. Warto nad tym popracować, bo to, co się dzieje stanowi błędne koło wycofywania się:
denerwuje się Pani=występują objawy= ludzie dziwnie patrzą= Pani się bardziej denerwuje= itd.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy