W jaki sposób można poprawić komunikację z ludźmi?

Jak poprawić swoją komunikację ?jestem bardzo nieśmiały, tryb introwertyka i bycia cichą wodą.Nie wiem o czym rozmawiać z ludźmi, bardzo rzadko się uśmiecham, psycholodzy a było ich dwóch nie pomogli mi.Cierpię gdy ludzie się ciągle odzywają a ja bardzo rzadko praktycznie w ogóle, kiedyś koledzy mnie gnębili śmiejąc się,że mam autyzm, i mnie broniono, straciłem radość z życia i nic mnie nie cieszy w ogóle.Straciłem w listopadzie pracę w ubiegłym roku i nie mam kobiety od dzieciństwa, 24 lata.

Może warto spróbować terapii grupowej, która jako taka byłaby wyzwaniem i formą terapii dla Pana?