Strach przed kontaktami z ludźmi

Witam mam dziwny problem o to chodzi ze od paru lat boje sie ludzi niechodze na imprezy wogule,do pracy też sie boje iść bo mnie brzuch boli i jestem nerwowa bardzo bym chciała mieć też dziecko dlatego ze jestem gotowa ale tylko tez dlatego zeby nigdzie niewychodzić i siedzieć w domu ,niewiem już co mam robić w polsce chodziłam do psychologa teraz. Jestem za granica ostatnio byłam w pracy bo probuje z tym walczyc ale jest ciezko prosze o szybka odpowiedz

Dobry wieczór,

Proponuję skorzystać jednak z pomocy terapeuty. Jeśli jest to niemożliwe stacjonarnie, choćby online lub z mniejszą częstotliwością.

Pozdrawiam

Dzień dobry,
gorąco polecam konsultację z psychoterapeutą (nie każdy psycholog jest nim). Najlepszą metodą pracy z lękiem jest właśnie terapia, która czasem może być wspomagana lekami (wtedy potrzebna jest konsultacja u lekarza psychiatry).

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, obawiam się, że nie istnieje prosta odpowiedź na pani pytanie. Z pani opisu wynika, że problem jest poważny i może się nasilać. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Pozdrawiam.

Witam,
konieczna jest psychoterapia, najlepiej w nurcie behawioralno-poznawczym, który jest skuteczny w leczeniu zaburzeń lękowych.
Zdaję sobie sprawę, że jakość Pani życia znacznie się obniżyła dlatego jak najszybciej polecam spotkanie z psychologiem.
Napisała Pani również, że jest obecnie za granicą. Jeśli nie zdecydowała się Pani jeszcze na terapię ze względu na barierę językową, może Pani również odbywać sesje terapeutyczne on-line.

trzymam kciuki za powrót do równowagi
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl