Problemy z odczuwaniem radości

Czy istnieje cos takiego jak strach przed byciem szczesliwa?Boje sie ze jak bede sie cieszyla,ze moja rodzina jest zdrowa,ze wszystko sie uklada,ktos zachoruje np.na nowotwor.Z tego powodu nie ciesze sie z niczego,kazdy dzien to lek i strach,ze dzis cos sie wydarzy,ze zachoruje powaznie,zginie,ze gdy sie uciesze los mnie za to pokaze. Czy to normalne?

Witam,
Proponuję skonsultować to z lekarzem lub psychotrapeutą. Coś w pani życiu dzieje się niepokojącego, skoro pani tak przeżywa każdy dzień.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
polecam konsultację u psychoterapeuty lub psychologa, którzy pomogą pani odkryć co może być powodem pani niepokoju i trudności w tym, aby cieszyć się życiem. Wskażą także ewentualne możliwości pomocy gdyby okazało się to potrzebne.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, "strach przed byciem szczęśliwą" nie jest stanem naturalnym. Każdy z nas doświadcza pewnych lęków i niepokojów, jednak wiązanie poczucia szczęścia i spokoju z tym, że wywoła to jakieś nieszczęście jest stanem w pewnym sensie patologicznym. Zachęcam do kontaktu z psychologiem i przyjrzeniu się temu problemowi podczas sesji psychoterapeutycznych. Pozdrawiam.