Wybuchy płaczu i nerwowość przy wychowywaniu dzieci

jestem strasznie nerwowa cos mi nie wychodzi to sie strasznie denerwuje mam dwojke dzieci 4 lata i 1 rok jak placza albo krzycza czy sie kloca nawet jak nabrudza to sie denerwuje wtedy tak krzycze z calych sil ze az robie sie czerwona,a najbardziej wtedy jak jestem bardzo zmeczona,na dzieciach sie poprostu wyzywam nie umiem trzymac nerwow odrazu wubycham i placze

Proszę Pani,
Wychowywanie dwójki małych dzieci jest wyzwaniem. Zabiera czas, zajmuje uwagę i wymaga energii. Proszę jednak nie gubić z pola uwagi, że miłość skierowana do dzieci, jest najwłaściwiej ulokowaną miłością. Jeśli będzie Pani przywoływać swoja miłość do dzieci, a także miłość dzieci do Pani, to trud wkładany w wychowanie okaże się jak najbardziej owocnym trudem, i wybuchy spowodowane napięciem, zmniejszą się.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z psychologiem. Konieczna jest dłuższa rozmowa, osobisty kontakt i więcej informacji.

Pozdrawiam!

Wybuchowość, trudności w utrzymaniu afektu, emocji na wodzy może być wynikiem stresu, przeciążenia obowiązkami, braku czasu dla siebie. Mogą także sygnalizować zaburzenia depresyjne (drażliwość, płaczliwość, niedostosowany afekt itp) lub zaburzenia osobowości (pod warunkiem, ze towarzysza temu inne trudności, szczególnie w relacjach). Warto skorzystać z pomocy specjalisty- psychologa. Udzieli wsparcia, pomoże poradzić sobie z emocjami i stresem, a w razie rozpoznania zaburzenia- poprowadzi psychoterapię.