Co na trudności z opanowaniem nerwów?

nie panuje nad soba, najmniejszy błąd dziecka doprowadza mnie do szału. bardzo szybko sie denerwuje, wsciekam, krzycze i szarpie. potrzebuje jakiegos lekarstwa na uspokojenie z apteki ziołowe nic nie pomagaja. prosze o pomoc

Mgr Adam Horak Psycholog

Z uwagą przeczytałem Pani pytanie. W rzeczywistości to chyba nie błędy dziecka wzbudzają u Pani zalew afektu, ale być może poczucie bezradności i osamotnienie w nowej roli matki. Perfekcjonizm ma to do siebie, że nie znosi żadnych niedociągnięć i często manifestuje się nadmiernym samokrytycyzmem i wybuchami złości. Zachowania matki wobec dziecka są instynktowne i dlatego warto bardziej zaufać matczynej intuicji, która bezbłędnie wskazuje matce dobre rozwiązania. Może warto spróbować porozmawiać z bardziej doświadczonymi matkami w sprawach opieki nad dzieckiem i podzielić się z kimś domowymi obowiązkami, jeśli to możliwe. Skoro dostrzega Pani problem, to wydaje mi się, że leki nie są dobrym rozwiązaniem. Z ostrożności zasugerowałbym jednak konsultację lekarską, ponieważ wahania nastroju i wybuchy złości mogą mieć podłoże hormonalne, związane z okresem poporodowym. Niestety, nie podaje Pani wieku dziecka.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).najszybsza i najskuteczniejsza life flow therapy.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza