Trudności z niezaakceptowaniem poronień

Będąc w 8tyg.ciąży poroniłam po raz drugi. Nie wiem co ze mną jest nie tak, co ze mnie za kobieta, żona skoro nie potrafię utrzymać ciąży. Mówiłam już mężowi, że ma znaleźć kogoś kto będzie potrafił dać mu pełną szczęśiwą rodzinę. Skoro ja nie potrafię. Paweł próbuje mnie wspierać, zmusić do rozmowy z psychologiem, ale po co, Co to da? Jeszcze jedna osoba miała by o tym wiedzieć, a to trudne i zbyt upokarzające. Kobieta, która nie potrafi dać mężowi dziecka.

Strasznie mi przykro z powodu Pani straty, kolejnej... Mogę sobie tylko wyobrażać m jak to trudne i rozumiem Pani żal, rozgoryczenie... Śmierć dziecka jest jednym z najbardziej niezrozumiałych, trudnych do zaakceptowania rodzajem śmierci, po prostu totalnie niesprawiedliwym. Poronienie dotyka bardzo wielu kobiet, badania wskazują, że co 4 ciąża kończy się w wyniku poronienia, którego przyczyny często nie są znane. Z tego powodu część kobiet - tak jak Pani - obwinia siebie, aby nadać sens sytuacji zupełnie niezrozumiałej. Łatwiej jest złość i pretensję skierować do siebie, niż przyjąć, że Los bywa zwyczajnie niesprawiedliwy i okrutny. TO NIE JEST PANI WINA. NIE CZYNI TO PANI GORSZĄ KOBIETĄ. Matka natura czasem zawodzi i pozostaje to poza naszą kontrolę i wpływem.
Mąż wybrał sobie Panią na życie, w Pani widzi przyszłą matkę swoich dzieci, martwi się o Panią, powinna Pani to uszanować i sprawić, że stanie się Pani siłą, Zachęcam też do skorzystania z wsparcia psychologa.

Bardzo serdecznie zachęcam do rozmowy z psychologiem. Podobnie jak mąż, myślę, że mogłaby pani na tym skorzystać. Mąż najwyraźniej troszczy się o panią, skoro proponuje psychoterapię i przykre, bolesne wydarzenia czyli poronienia nie mają wpływu na jego uczucia do pani. W trakcie terapii będzie pani mogła przyjrzeć się swoim uczuciom bliżej, co przynosi ulgę. Żaden psycholog nie będzie pani źle oceniał. Życzę odwagi do zadbania o siebie.

Witam proszę przyjąć wyrazy współczucia z powodu straty, której Pani doznała. Poronienie jest bardzo trudnym doświadczeniem, często dla obojga rodziców i ich bliskich. Psychoterapia w takim wypadku wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem co więcej, czasami powodem trudności w utrzymaniu ciąży jest zbyt duży stres czy poziom napięcia wewnętrznego u matki, w tym wypadku byłoby szczególnie ważne aby Pani skorzystała z wizyt u psychoterapeuty, bo może to być wręcz pomocne w utrzymaniu kolejnej ciąży. Pozdrawiam bardzo ciepło.