Trudności z poczęciem po dwóch poronieniach

Witam jestem po dwóch poronieniach pierwsze 3lata temu drugie w marcu tego roku. Od lipca staramy się o dzidziusia ale ciągle nic mój ginekolog zalecił brać acard i oczywiście folik. Dodam że robiłam wszystkie badania i są w porządku. Nie wiem w czym tkwi problem czy temu że tak bardzo chcemy.. Zastanawiam się czy przestać brać acard ponieważ mam bardzo obfite miesiączki. Nie wiem już co mamy robić współżyjemy napewno w dni płodne.

Witam,
Poronienie, to nie tylko doświadczenie biologiczne, to bardzo trudne doświadczenie emocjonalne dla kobiety. Przyjęło się, aby ignorować wymiar emocjonalny, kiedy wskaźniki medyczne są prawidłowe. Tymczasem z punktu widzenia psychiki, poronienie wiąże się ze stratą, utratą nadziei na dziecko i lękiem o przyszłą ciąże. Nie wyrażony smutek (któremu często kobiety i ich otocznie zaprzeczają po poronieniu) i lęk przed kolejnym poronieniem na poziomie nieświadomym działają hamująco. Proszę się zastanowić, czy obecnie nie jest czas, aby Pani przyjrzała się co się dzieje z Panią emocjonalnie, aby Pani się wzmocniła psychicznie i oswoiła swój lęk. Od lat pracuje psychoterapeutyczne z kobietami po poronieniach i większość z nich jest w głębokiej depresji, której są nieświadome. Polecałabym psychoterapię, przy równoczesnym leczeniu ginekologicznym.