Duże przybieranie na wadze w ciąży

Witam. Mam 26 lat jestem w drugiej ciąży 25 tydzień skończony ( pierwsza ciąża poroniona w 6 tyg, dwa lata temu), okropnie tyję już mam 20kg na (66kg przed ciąża,170cm wzrostu) , wykryto u mnie tarczycę Hashimoto biorę tabletkę, nie objadam sie, czasem zjem cos słodkiego czy fast food, mam opuchnięte palce rąk i troszkę nogi, na łydkach mam tez żyły widoczne. Prosze o odpowiedź co może być przyczyną aż takiego tycia w ciąży ? ? Boje sie ze do porodu będę ważyć z 120! Prosze o radę co robić.

Witam
Przyczyną nadmiernego tycia może być nieodpowiednia dieta (słodycze, fast foody) jak również niedoczynność tarczycy. Opuchlizna może być spowodowana ciążą i także również niedoczynnością tarczycy jak i nieodpowiednią dietą (nadmiar soli). Proszę regularnie brać leki i skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem oraz endokrynologiem. W dobraniu odpowiedniej diety w ciąży pomoże Pani dietetyk.
Pozdrawiam