Przybieranie na wadze po trzeciej ciąży

Witam mam problem z tyciem ,jestem po 3 ciąży od 14 m,zawsze chudłam przy karmieniu teraz jest inaczej przy wzr.160 cm.ważę 78k,jem jak zawsze nawet przed ciążą mimo tego tyję,byłam u lekarza ale zalecił mniej jeść,i tak jestem wiecznie głodna,mam odgomny apetyt na słodkie ale unikam słodkiego jednak jak mnie napadnie to zjem całą czekol. mimo posiłku np.2 kromki chleba czuję głód i tak od zawsze(nie dojadam,czekam na posiłek za 2/3 godz.) a mam jeść jeszcze mniej.Prozę o odpowiedż.Dziękuję.

Witam Panią,

Nie chodzi o to, aby jeść mniej a dokonywać odpowiednich wyborów produktów spożywczych np kromki pieczywa o których Pani wspomina powinny być żytnie razowe a nie z pieczywa pszennego. Jeżeli wciąż czuje Pani głód to najwyraźniej dieta jest źle zbilansowana, ma pewne braki a organizm domaga się ich uzupełnienia. Należy pamiętać że drastyczne obniżanie kaloryczności jadłospisu to najgorsze co możemy zrobić w czasie odchudzania.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na e-maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie ilości, jak często, ile czasu po przebudzeniu jest pierwszy posiłek a ile czasu przed snem ostatni itp. Ja zerknę i wskażę ewentualne błędy.
Dieta musi uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne!

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk