Duży stres i spadek wagi a zapalenie żołądka

Jak wrócić do normalnego jedzenia? Co i ile jeść? Od września mam porządnego stresa (chodzi o rodzinę). Mało jadłam, praktycznie nie spałam. Bardzo schudłam (wcześniej ważyłam 75 kg). Mój wzrost to 168/169 cm, a waga teraz 62 kg. Byłam w szpitalu, wykryto mi przewlekłe zapalenie żołądka (w lutym br. też to przechodziłam). Od kilku dni jestem bardzo słaba, a wczoraj na lekcji cała ssiniałam, moja temp. to 35,6. Nie jem zbyt dużo. Pytanie: co jeść i ile, zeby odzyskać siły, ale nie przytyć?

Magdalena StusiĹska

Twoja waga mieści się obecnie w granicach normy. Warto zadbać o dietę z duzą ilością warzyw i owoców, przewagą białego mięsa i unikaniem tłustych potraw. Posiłki powinny być podzielone na 5 porcji, a ostatni posiłek spożyty minimum godzinę przed snem.