Co powinna jeść 14-latka z nadwagą?

Witam moja córka waży trochę za dużo i źle czuje się w swojej skurze. Ma 14 lat 158 cm wzrostu i 56,3 kg. Nie chce jej zaszkodzi. Ćwiczy co drugi dzień ale nie wie co może jeść. Proszę o porady a najlepiej jadłospis na kilka dni.

Witam,

Córka powinna przede wszystkim odżywiać się regularnie – zjadać 5 posiłków dziennie o stałych porach, co zapobiega dojadaniu między posiłkami. Ponadto należy zadbać o to, by jadłospis był urozmaicony. Powinien się składać ze świeżych warzyw (4 porcje) i owoców (2 porcje), produktów zbożowych pełnoziarnistych (np. owsianka, grahamka), chudego mięsa, chudego nabiału (np. jogurt naturalny) oraz ryb. Należy wyeliminować produkty smażone oraz słone i słodkie przekąski. Z płynów wybieramy wodę mineralną niegazowaną, w ilości minimum 1,5 l dziennie.

Pozdrawiam,
Paulina Liszka