Dwie tomografie komputerowe w krótkim odstępie czasu

Jakiś czas temu miałem robioną w szpitalu tomografię komputerową głowy, ponieważ trafiłem na oddział z ostrym bólem głowy z zaburzeniem widzenia i drętwieniem kończyn. Nic nie wykryto. Potem byłem u neurologa i zlecił wykonać tomografię komputerową głowy jeszcze raz tylko z kontrastem. Czy wykonanie takiego badania nie będzie dla mnie szkodliwe? Odstęp czasu między jednym a drugim badaniem wynosi zaledwie miesiąc. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, jest to co prawda duża dawka promieniowania jednakże nie powinna mieć wpływu na Pana zdrowie, więc ze spokojem można poddać się badaniu. Pozdrawiam.