Dyscypliny sportowe dobre dla dzieci do 10 lat

jakie dyscypliny sportowe, w szczególności nie wymagające żadnego sprzętu, są dobre dla dzieci do 10 lat?

Witam,
polecam basem, grę w piłkę nożną, siatkówkę, bieganie i inne dyscypliny lekkoaltetyczne.
Najważniejsze żeby dziecko polubiło sport, nie można zmuszać go do dyscyplin, które mu nie odpowiadają.

Pozdrawiam

Witam,
Jeśli chodzi o zapisanie dziecka na sport, to i tak nie uniknie Pani kupna chociażby butów, kąpielówek. Proponuję pływanie lub gry zespołowe; pływanie jest to dyscyplina ogólnie usprawniająca, natomiast gry zespołowe poza aspektem fizycznym mają dobry wpływ na aspekt społeczny( współzawodnictwo, zasady fair play, działanie w zespole)
Pozdrawiam