Emetofobia i nudności

Witam. Mam 20 lat i od dziecka cierpię na emetofobię. Panicznie boję się wymiotowania oraz osób wymiotujących. Przez pewien okres problem ucichł ale od niedawna znów się pogorszyło. Ciągłe nudności, stres, strach przez grypą żołądkową. Odstrasza mnie widok ale też sam odgłos. Nasiliło się do tego stopnia, że czuję obawę przed posiadaniem potomstwa. Jak sobie z tym radzić?

z fobiami bardzo dobrze radzi sobie psychoterapia poznawczo - behawioralna. Sugeruję poszukać terapeuty pracującego w tym nurcie. Przy dobrej współpracy można uzyskać znaczną poprawę i zrozumienie problemu. Pozdrawiam