Paniczny lęk przed zabiegami chirurgicznymi

Mam trochę nietypowy problem. Panicznie boję się wszelkich zabiegów chirurgicznych. Powiem szczerze, że miałam niedawno operację zatoki i lekarze chyba najbardziej zapamiętali paniczny lek nawet przed strzykawką do punkcji. Sam widok narzędzi chirurgicznych wzbudza we mnie dzika panikę. Mam ok.40-stki i niemożliwe,żebym przez resztę życia unikała koniecznych zabiegów, bo jeszcze nie wiem co mi się jeszcze przytrafia. Pomocy

Dzień dobry. Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty - zalecam terapeutę pracującego w nurcie behawioralno - poznawczym. Ustali on jaka jest przyczyna Pani lęków, czy wynika z jakichś wcześniejszych doświadczeń, czy może jest spowodowana jakimś głębszym lękiem. Określi tez nasilenie lęku, pewien rodzaj niepokoju przed operacją jest naturalny, w końcu nie jest to przyjemne doświadczenie, jednak jeśli lęk uniemożliwia Pani korzystanie w opieki medycznej warto nad nim popracować. Pozdrawiam.