Epizod depresyjny i lęk przed nawrotem

Witam We wrześniu 2014 zdiagnozowano u mnie epizod depresyjny. Brałam Velaxin 75mg przez 2 miesiace i już była wyraźna poprawa. Przez następne pół roku kontynuowałam leczenie. W maju 2015 mój lekarz zadecydował, że mogę stopniowo odstawić leki. Od czerwca 2015 funkcjonuję bez leków. Mimo, że czuję się dobrze, to ciągle mam w sobie lęk przed tym, że depresja wróci. Bóle glowy, wewnętrzny strach, kłopoty ze snem, wszystko to czuję obecnie. Czy to może być nawrót ?

Warto podjąć teraz psychoterapię tak, aby zniwelować problem u źródła. Leki jedynie minimalizuja fizyczne objawy. Ale nie pomagają pozbyć się trudności w sferze mentalnej. Pozdrawiam

Niestety tak, to może być nawrót. Depresja czasem przywdziewa maskę lęku lub bólów.
Jedynym trwałym "środkiem przeciwdepresyjnym", który można odstawić po czasie jest psychoterapia. Wzmacnia psychicznie więc i lęk przed nawrotem złego samopoczucia jest znikomy. Bardzo Panią zachęcam, by ją podjąć.
Pozdrawiam serdecznie.