Galaretowate grudki w spermie. Czy ma to wpływ na ciążę i zdrowie dziecka?

  Otóż sprawa wygląda tak, jestem w 3 miesiącu ciąży. Kilka razy podczas stosunku zauważyłam, że w spermie męża są galaretowate, żółte grudki. Nie mogę sobie przypomnieć czy przed zajściem w ciążę też takie zjawisko miało miejsce. Doczytałam już, że mąż powinien iść do urologa, ale nurtuje mnie pytanie: Czy jeśli przed zajściem w ciąże te grudki w spermie też już były, to czy dziecko może się urodzić chore? Nie mogę spać po nocach z tego powodu, czy mogę liczyć na odpowiedź? Z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Powodów występowania żołtych, galaretowatych grudek w nasieniu może być kilka.
Mogą świadczyć o przechodzonym zapaleniu prostaty, najądrza bądź pęcherzyków nasiennych.
Wpływa to bez wątpienia na jakość nasienia Pani partnera.
W ramach porady internetowej nie jest możliwe postawienie diagnozy, a co za tym idzie wyrokowanie, czy zaistniała sytuacja może mieć wpływ na prawidłowy rozwój płodu.
Pani partner powinien udać się do specjalisty urologa, który zleci badanie nasienia, co powinno rozwiać wątpliwości i obawy.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl