Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gazy po pożywieniu

Po wszystkim co zjem mam gazy czy może być to spowodowane jakaś bakteria w moim organizmie i co z tym mam zrobić czy sa jakieś sposoby leczenia?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam! Wzdęcia towarzyszące wszystkim rodzajom spożywanych pokarmów mogą być wynikiem infekcji bakteryjnej bądź pasożytniczej, nieodpowiedniej diety oraz niewydolności trzustki czy wątroby. Myślę że w tej sytuacji warto zgłosić się do lekarza rodzinnego, który ustali najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości. Sposoby na wzdęty brzuch to między innymi jedzenie 4-6 małych posiłków dziennie, jedzenie bez pośpiechu, wybieranie mniej kalorycznych i tłustych potraw, unikanie warzyw i owoców powodujących wzdęcia, picie dużej ilości wody, w małych porcjach, unikanie gazowanych napojów i napojów zawierających kofeinę. Zalecane są również jogurty probiotyczne i regularne gimnastykowanie się.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy