Gdzie się udać przy moich atakach paniki?

Witam, postaram się streścić jak tylko mogę. W pewnym czasie, właściwie na początku mojej relacji z partnerką przeszliśmy do tematu przeszłości seksualnej. Po dosłownie kilku miesiącach ciągłego dopytywania uzyskałem informacje na których mi zależało - ona miała problem z opowiadaniem o całowaniu i tego typu mało drażniących rzeczach - tak, dosłownie. Okazało się iż takowej przeszłości w ogóle nie posiada. Po prostu było to dla niej ciężkie. Problem "minął" - a myśli zostały. Przekręciło mi się to do takiego stopnia, że aż zacząłem mieć różne inne problemy - typowe ataki paniki, napady nie racjonalnych myśli, które po 15 minutach zdają się być po prostu żałosne, czasem nawet nie mogę oddać moczu. Trwa to już bardzo długi okres czasu, ciężko nad tym pracujemy, nawet ponad pół roku w ogóle udało mi się uwolnić od samych myśli, jednak niestety ataki paniki i inne zostały. Teraz znów powróciły myśli - największym absurdem wydaje się iż poniekąd zostały spowodowane całowaniem w nastoletnich latach, a jestem już dorosłym mężczyzną. Podejrzewam oczywiście iż sprawa jest głębsza, często podczas ataków boje się, iż partnerka mnie zostawi, że nagle się odkocha lub jakoś ją stracę - boje się odrzucenia, często myślę, że jak związek się skończy to popełnię samobójstwo, ba, na ten moment jestem tego pewien. W którą stronę iść? Psycholog? Terapia dla par, a może coś innego, co może mi dolegać? Z góry dziękuję.

Dzień Dobry Panu:)

Ucieszyło mnie, że poszukuje Pan dla Siebie oraz Dziewczyny efektywnego poradzenia sobie z zaprezentowanymi doznaniami emocjonalnymi.

Wskazana i do rozważenia konsultacja diagnostyczna dla Pana oraz Pana Dziewczyny celem podjęcia psychoterapii poznawczo behawioralnej, która jest skuteczną formą terapii w leczeniu zaburzeń lękowych.

Z życzeniami wszystkiego pomyślnego,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry,
psychoterapeuta CBT i TS (terapia schematu)
Proszę szukać, dobry terapeuta ogarnie wiekszosc problemów albo nawet wszystkie.
Pozdrawiam i powodzenia!