Głodowanie i lęk przed jedzeniem u odchudzającej się 21-latki

Witam. Mam 21lat, 175cm i aktualnie waże 51kg. Przy wadze 57kg postanowilam przejsc na diete, chcialam zrzucic 1-2kg, dla poprawienia samopoczucia. Jadlam coraz mniej, a od 6dni nie jadlam zupelnie nic, mam lekko podwyzszone cisnienie, czasem robi mi sie slabo ale poza tym czuje sie dobrze. Cwicze i chudne 1kg na 2-3dni, chce ciagle wazyc mniej. Gdy osiagne cel to mysle sobie "jeszcze tylko jeden kg i wystarczy" i tak w nieskonczonosc.Boje sie jesc, boje sie "polknac" kalorie. Gdy mam straszna ochote na jedzenie to przerzuwam pieczywo, wypluwam i od razu plucze usta, zeby nic nie dostalo sie do zoladka. Nie umiem czegos ot tak zjesc. Czy jestem chora? Czy to glodowanie moze mi mocno zaszkodzic? Jak moge sobie pomoc?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
KONIECZNIE proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jest Pani w bardzo trudnej sytuacji, bardzo niebezpiecznej i nie ma co czekać tylko proszę lecieć natychmiast do lekarza i wszystko mu spokojnie opowiedzieć!

Witam Panią,

Niestety JEST PANI CHORA i to poważnie. Wpadła Pani w chorobę o podłożu psychologicznym a mianowicie w anoreksję. Lęk przed jedzeniem, obawa przed przytyciem, chęć bycia jeszcze bardziej szczupłą mimo niskiej wagi to podstawowe objawy anoreksji. W tym momencie pisze Pani iż czuje się dość dobrze ale musi Pani sobie uświadomić że dana sytuacja z pewnością się pogorszy W tym momencie bardzo wyniszcza Pani swój organizm, który ,,odezwie'' się za jakiś czas.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób. Obawiam się że sama Pani nie poradzi sobie z tym problemem. Należy udać się do psychologa a następnie do dietetyka

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk