Godzina przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych + ćwiczenia

Niedługo mam zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym brać je ok. godziny 22. Czy zażywanie tabletek bezpośrednio/godzinę przed snem będzie wpływało na ich skuteczność? Byłabym wdzięczna również za odpowiedź na pytanie, czy zażycie tabletki w trakcie ćwiczeń fizycznych również mogłoby obniżyć ich skuteczność?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletkę można zażyć o dowolnej porze dnia, także przed snem. Nie ma przeciwwskazań, aby połknąć tabletkę przed wysiłkiem fizycznym (o ile nie spowoduje on wymiotów).

Pozdrawiam!