Gorączka, wymioty, luźne stolce i ból brzucha u dwuletniego dziecka

Dziecko 2 lata od sob gorączka pod 40 stopni, zbijana okładami i nurof ledwo dajemy radę co 6h, w sob 3x wymioty, po 2 luźne stolce dziennie, mówi ze bardzo boli brzuszek, 3 lekarzy badało diagn odpowiednio, jelitówka, drugi przewidywal 3 dniowke, wysypka sie nie pojawiła po 3 dobie, dzis badanie moczu, wyszło białko, nieliczne bakterie, badanie krwi crp 224 norma 5! Podwyzszona ilość białych krwinek. Wmoczu pojed bakt, leuk i c.ket.Diag zap ukl mocz i antyb zinat zaczerw migdal osluch czysto.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają etiologię infekcyjną. Trudno jednak sprecyzować czy jest to infekcja jelitowa, zapalenie migdałków, czy dwie infekcje które się na siebie nakładają. Jeśli jednak gorączka jest tak wysoka a objawy utrzymują się pomimo leczenia sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą pod kątem konieczności hospitalizacji.