Gorzej się czuję, izoluję się od ludzi - co mi pomoże?

Witam. Od jakiegoś czasu gorzej się czuję. Zaczęłam izolować się od ludzi, samej jest mi lepiej.

Ciężko mi się żyje, mało się uśmiecham, choć wcześniej byłam pogodną dziewczyną. Zaczynam miewać konflikty z najbliższymi z byle powodu. Nie mam większych kłopotów: pracuję, mam narzeczonego planujemy się pobrać, ale jakoś mało mnie to wszystko cieszy. Nie wiem co mi jest i jak mogę sobie pomóc.

Czy to już depresja? I jeszcze jedno: bardzo chcę zrobić prawo jazdy, ale przeraża mnie to tempo życia, te samochody, hałas. Nie wiem czy to pomoże w diagnozie, ale chciałam to również dopisać. Dziękuję bardzo

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Obniżenie nastroju, drażliwość, spadek aktywności mogą wskazywać na depresję.  Diagnoza powinna być potwierdzona badaniem lekarza psychiatry. Aby rozpoznać depresję, konieczny jest dokładny wywiad dotyczący charakteru dolegliwości, osobiste badanie oraz badania dodatkowe (zdarza się np., że depresja jest jedynym objawem niedoczynności tarczycy).

http://portal.abczdrowie.pl/diagnozowanie-depresji
http://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-depresji

Z pozdrowieniami