Nic mnie nie interesuje ani nie cieszy. Czy mam depresję?

Jestem kobietę i mam 20 lat. Od jakiegoś czasu czuję się źle i wiecznie jestem zmęczona, rano nie mogę się dobudzić, mam złe samopoczucie i nastawienie do życia. Nic mi się nie chce robić, nawet rozmawiać z rodziną, przyjaciółmi czy mężem - najchętniej zamknęłabym się w pokoju i wcale z niego nie wychodziła, albo wyjechała w miejsce, gdzie będę tylko ja!

Jest mi cały czas smutno, coraz rzadziej się śmieję i uśmiecham, bo nic mnie nie interesuje ani nie cieszy. Czuję się jak ofiara losu. Kiedyś byłam bardzo uśmiechniętą kobietą, a teraz - z każdym dniem jest coraz gorzej. Czy to może być skutek tęsknoty za miłością mego życia? Czy to dlatego się tak zachowuję i popadam w depresję? Proszę o pomoc! Magdalena

Witam serdecznie.

Narastająca apatia, przygnębienie, izolowanie się od kontaktów z bliskimi, poczucie braku energii i perspektyw, utrata zainteresowań mogą mieć związek z depresją. Wątpliwości co do diagnozy, a także zalecenia co do dalszego postępowania może wyjaśnić jedynie osobista wizyta u lekarza psychiatry.

Pomocne dla Pani mogą się okazać informacje dostępne na łamach naszego serwisu:
http://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-depresji
http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-depresji
http://portal.abczdrowie.pl/testy-na-depresje

Z pozdrowieniami

Tak, objawy jakie Pani opisuje mogą mieć związek z depresją. Jeżeli ma Pani poczucie, że w głowie tylko popiół i smoła, proszę niezwłocznie zadbać o opiekę psychologa w Pani miejscu zamieszkania. Samotnie nie ma sensu ciągnąć dalej tej gry. Doświadczony psycholog z całą pewnością Pani pomoże.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl