Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gronkowiec w wymazie ze skóry

Witam, kosmetyczka 3 lata temu zrobiła mi wymaz z twarzy i stwierdziła gronkowca, dostałam maść, ale szybko odpuściłam leczenie ze względu na to, że nie miałam widocznych zmian i bardzo rzadko trądzik w porównaniu do innych nastolatek. Teraz ponownie ta sama kosmetyczka uparła się, że mam gronkowca i zaleciła ampułki z witaminą C (za 200zł) i żel Rozex (przeczytałam na ulotce, że jest na trądzik różowaty?!). Czy to leczenie jest prawidłowe? Czy powinnam stosować te leki?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Po pierwsze - wynik posiewu sprzed trzech lat jest od dawna nieaktualny i na tej podstawie nie można podjąć żadnego leczenia. Po drugie - który to gronkowiec? Najczęściej wykrywany jest gronkowiec naskórkowy, nie mający żadnego znaczenia. Po trzecie - nie leczyć się u kosmetyczek. Po czwarte - leczenie gronkowca witaminą C to świadectwo kompletnej niewiedzy. Wnioski: zamiast wydawać 200zł na zbędne rzeczy proszę pójść do prawdziwego lekarza.

0

Na Pani miejscu poszłabym do dermatologa i zmieniła kosmetyczkę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy