Grzybica skóry i pochwy występująca razem?

Witam, od pewnego czasu zaczęły mi wyskakiwać na szyi, pod piersią, z boku tułowia, na wewnętrznej części ud i stopie jakby ukąszenia, które się zmieniały w pierścienie. Doczytałam, że to grzybica skóry, żeby tego było mało od ok. 4 dni zauważyłam, że zaatakowała mnie grzybica pochwy. Czy to normalne, że te 2 grzybice występują razem? I jeszcze inne pytanie, do którego lekarza powinnam się najpierw zgłosić, dermatologa czy ginekologa, a może dermatolog przepisze takie leki, że nie trzeba będzie iść do ginekologa? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Agnieszka

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety obie choroby mogą występować wspólnie, szczególnie gdy upośledzona jest odporność organizmu.
Jeżeli  oba Pani rozpoznania się potwierdzą, wskazane byłoby wykonanie choćby podstawowych badań  - morfologii krwi, poziomu cukru, hormonów tarczycy, badania ogólnego moczu.
Zachęcam do wizyty u obu specjalistów, nie ma znaczenia który pierwszy.

Pozdrawiam.