Guz płata tarczycy a oddawanie krwi

Witam serdecznie. Od stycznia posiadam Legitymację Honorowego Dawcy Krwi. Jednak niedawno, bo w marcu, stwierdzono u mnie guz płata lewego tarczycy, ma około 3 cm. Po wykonaniu USG i morfologii okazało się, że hormonalnie jest wszystko w porządku, a jedynie jest zaburzona struktura tego narządu. Aktualnie jestem po biopsji i muszę czekać na wyniki, jednak chirurg już zaznaczył, że trzeba się szykować na operację. W związku z tym, czy mogę nadal oddawać krew, skoro z hormonami wszystko ok?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej tak. ale poczekałbym do oznaczenia czym dokładnie jest zmiana i ewentualnie potem decydwoać co do oddawania krwi.