Oddawanie krwi a bolesność głowy

Witam jestem 5 tygodni po całkowitym obrzezaniu a jestem honorowym dawca krwi.Wielu ludzi pisze że trzeba odczekać pół roku a ja się pytam dlaczego.Już tłumaczę moje pytanie otóż jeśli długo się oddaje krew i nagle przestaje męczą mnie bóle głowy.Więc moje pytanie brzmi jeśli ją oddam czy to zaszkodzi mojemu zdrowiu czy po prostu krew się nie nadaje.Proszę o odpowiedz bo do marca to mi głowę rozerwie a wiem napewno że to z tego powodu boli codziennie dziękuję za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Chodzi o bezpieczeństwo późniejszych biorców preparatów krwiopochodnych, ponieważ podczas zabiegu dojść może do zakażenia i konieczny jest okres karencji.